"Aile Kitapları" Kategorisi

Fıtrat Pedagojisi pdf

Aile Kitapları kategorisine 31 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 311 defa okundu

Fıtrat Pedagojisi pdf

Kuran hayatınızın bir gölgesi ve şaşkınlık suratı mudur? Allah’ın yarattığı ve çeşitli fıtratizmle boyanmış oğullarının doğurganlık programını restore edip, fıtratayı tekrar yazan Kudretin kaleminden kurtarmaya bıraktınız mı? 1400 yıl önce parlayan sünnet doktrini farkında değil misiniz? Modern pedagogların, uzak gümrük yasalarını sayma söz konusu olduğunda çelişkili sözleri genellikle görmezden gelip “orijinal yasayı” görmezden geldiğini biliyor musunuz?
Ardından hattan okumaya başlayacaksınız ve ebeveynlik her durağında asadan, Rabbimiz’in yardımına namaz kılmamız, Kuran ayetlerinin yorumlarını okumamız ve günün şeriflerini okumamızın zamanı gelmiş demektir – Nasr Tanrı’nın hizmetinde ‘yardım’ anlamına gelir …
Bu kitap, çocukların eğitimlerinin her biri için ayet penceresine bakmaya çalışsa da, ebeveynlere “yardım çağrısı” da denir. Müslümanın görevi bilmek ve yerine getirmektir, ancak ancak Allah’ın Yüce Allah’ın yardımıyla bilme ve icra etme iradesini gösterebilmek mümkündür.

Fıtrat Pedagojisi Okuyucu Yorumu

Güzel, basit ve okunaklı kitap. Giriş çok klasikti, okumak zor olacağını söyledim, ama o zaman hoşuma gitti ve son zamanlarda çizgi rahmeyle ilgili fikri açıklarken, ‘Gelecek göklerde değil köklerde.’ Yapabildiğim kadar. Imam hatip’inde bir öğretmeni okumuş olsaydı, hoşuna gittiğini söyler miydi, ancak yıllar sonra böyle bir ceza yazmak zorunda kaldıklarını duymuştu? Bu kelime ne anlama geliyor, ne yazarın anlamı nedir? İkisi arasındaki ilişki nedir?

Yorum-2

Bu, çocukları yetiştirmede ciddi emek gerektiren bir iştir. Bu konuda gerçekten çalışan ve bu eserleri okuyucularıyla paylaşan bir yazar. Rabbimiz mesajlarının ilavesi için yenilmez bir şefkat olmuştur

Yorum-3

Kesinlikle harika bir kitaptır tek kelimeyle. Çocuğunu ölü zamanlardan korumak isteyen ebeveynler için hazırlanmış güzel bir parçadır ve kendi kişilikimizde göremediğimiz olumsuzluklardan uzak dururuz.

Yorum-4

Kitabı okumaya başlayınca, güneş kitaplarının harmanlanmış bir şekli gibi hissettim, ancak sayfalarda yürüdüğümde gördüğüm ayette verilen bilgiler, aslında anlaşılan bir gerçekti; Göremedim ve akıcı bir dille anlatılan kitap, güzel hazırlanmış yazarlara kitaplar arasında tavsiye ederim.

Devamını Oku

Mahallenin En Mutlu Bebeği pdf

Aile Kitapları kategorisine 31 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 293 defa okundu

Mahallenin En Mutlu Bebeği pdf

Saygın çocuk doktoru ve çocuk gelişimi uzmanı Dr. Harvey Karp, tüm anne ve babalara en hırçın bebeği bile mahalledeki en mutlu bebeğe nasıl dönüştüreceğini öğretebilir! Mantıksal tavsiyelerle ebeveynler dedesi, hemşireyi ve bebekleri ağlamayı ve uzun süre ölecek ve yasaklamayı öğrenecek.

“Bölgedeki En Mutlu Bebek” çok eğlenceli ve çok ikna edicidir. Kesinlikle tavsiye ederim. “Dedi.
Elizabeth Bing,
Lamaze International’ın kurucularından

“Bu, şimdiye kadar bebekler mutlu etmek için okuduğum en iyi kitap.”
Doktor William Lord Coleman,
North Carolina Üniversitesi Çocuk Doktoru

“Harvey birçok çocuğun gelişim kitaplarında değinilmeyen konularda yazıyor.Her annenin ihtiyaç duyduğu şey aslında işe yarayan araçlar ve Harvey halkı çalışıyor!”
Michelle Pfeiffer, Aktris / Yapımcı

“Dr. Karp’ın kitabı muhteşem ve yeni ailelere uzun yıllar rehberlik edecek.”
Julius Richmond, Harvard Tıp Fakültesi,
Kurucu Başlangıç Başlangıç Projesi ve eski ABD Sağlık Direktörü

Mahallenin En Mutlu Bebeği Okuyucu Yorumu

Birçok doktor, doğal ebeveynlik konusunda farklı ilke ve uygulamaları vardır. Bu doktorun diğerlerinden ayrılmasına rağmen, genellikle hepsi arasında fikir birliğine varılmıştır. Emzik sorunu, bu doktorun önerilerinin çoğunluğuyla çok tartışmalı. Okumanızı öneririm.

Yorum-2

Kitabımı büyük bir hevesle aldım, fakat açıkçası hayal kırıklığına uğradım. Yabancılar için harika bir kitap olabilir, ancak aşırıya çekilecek içeriğin olduğunu düşünmüyorum. Bir kundaklama yapmak, sayfalar boyunca emzirme hakkında sürekli konuşmak. Aynı şeyleri defalarca okumak çok sıkıcıydı. Açıkçası, tekrar tekrar doldurulmaya çalışılan bir kitap olarak görüyorum. Kültürümüzde olanı tekrar yazıyor.

Yorum-3

Bu, yakaladığım kitabı değil, çünkü kızımın ilk yılını doldurdum. Ben de aldım. Kızım, en mutlu çocuğun kızıdır. Şimdi oğlumu bu kitaplara yükseltiyorum. Sık sık arkadaşlara tavsiye ve hediyeler veririm. Uygulamalar mantıklı ve sevecen.

Yorum-4

Bebeğin bakımında tecrübesi olmayan ailelere tavsiye ederim. Kundakçılık ve benzerleri üzerine, bu konulara karşı olanlar önyargılı olmalı, en azından okunmalı ve karar vermelidir. Yazarın diğer kitabı da çok güzel; Tek sevilen nokta yazarın bir evrim olmasıdır. İnanmıyorum biri olarak evrim biraz sinir bozucu …

Devamını Oku

Çocuğunuza Sınır Koyma pdf

Aile Kitapları kategorisine 30 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 246 defa okundu

Çocuğunuza Sınır Koyma pdf

Çocuklarınız kurallarınızı takip etmiyor, yanlış tavır mı veriyorlar? Doğru davranış önerileri
Umurumda mı, yoksa red mi ediyorlar? Yumuşak ve otoriter eğitim modelleri arasında tereddüt ediyor musunuz? Bununla birlikte, bu modellerden daha fazla eğitim ve daha az çaba gerektiren bir yöntem var. Çocuğunuza sınır koymak, çocuklarınızı daha nazik ve saygılı hale getirmek için altyapınızı geliştirmeye yardımcı olur. Robert MacKenzie tarafından yazılmış ve düzenlenmiş, genişletilmiş ve genişletilen teknikleri ve yöntemleri öğreneceksiniz ve çocuğunuzun sizinle işbirliği yapmasına yardımcı olacak.
Bu kitap ailelere aşağıdaki özellikleri sunar:

• Açık, kesin ve etkili sınırlar belirleme
• Çatışma ve iktidar mücadelelerini sona erdirmek
• İşbirliği sağlayacak kurallar koymak
• Çocuklar için problem çözme becerisi kazanma
• Kötü davranışlara mantıksal sonuçların uygulanması

Çocukların gelişimine rehberlik etmek için sınırlara ihtiyacı var. MacKenzie’nin rehberliğinde, mutlu ve tatmin edici bir aile yaşamı için eğitim sınırları oluşturmayı da öğreneceksiniz.

Çocuğunuza Sınır Koyma Kitabı Okuyucu Yorumu

Çocuk eğitiminde çok etkili olan, net bir dille, pratik yöntemlerle ve annelere örneklerle yönlendiren bir kitap. Bahsedilen yöntemleri uygulamaya başlamış durumdayım ve işe yarayıp yaramadığını görmek hoştur. Bir referans kitabına geri dönüp bilgimi tazeliyorum.

Yorum-2

Çocuk eğitimiyle ilgili çok sayıda kitap on yıl önce yayınlandı. Çocuğun gerçekten nasıl anlaşılacağı ve onunla nasıl iletişim kuracağı üzerine pek çok kitap yok. Bu eser, bu alanda yazılan nadir iyi kitaplardan biridir. Hem ebeveyn hem de öğretmenler bu kitabı okumalıdır. Bugünkü çocuk eğitiminin en zor kısmı, çocukları sınırlamaktır. Bugünün çocukları sınırsız özgürlük peşinde. Ancak bu hem kendi hem de çevreye zarar verebilir. Çevredeki çocuk güvenle büyür ve ebeveyn gözetiminde kalır. Bu da çocuk eğitiminin sınırıdır. Sınırların nasıl yapılacağını bilmeyen ebeveynler ve öğretmenler, vermek istedikleri eğitimi vermiyor çünkü çocuklarla çatışmaya giriyorlar. Bu kitap ebeveynleri ve öğretmenleri anlatıyor.

Yorum-3

Pedagogunuza gitmeden önce, bu kitabı okuyun ve pratik yapın. Pek çok örnek ve tekrarla nasıl davranacağınızı öğreniyorsunuzdur. Çok sevindim, okuduğum ve uyguladığım zor örneklere sahip kitaplardan binlerce kez daha iyiyim. Bu kitabı tekrar okudum ve öneriyorum. Ben okumak istiyorum

Yorum-4

Bu kitabı komşum için sipariş ettim, 8 yaşındaki bir kızım. Bu kitap kendisi bir psikolog. Bu kitabı okumadan önce, annesiyle hiç iletişim kurmamıştı ve kitabın önerilerini titizlikle okuduktan ve uyguladıktan sonra muazzam bir ilerleme göstererek tamamen kapalıydı. Çocuk yetiştirirken karar vermede güçlük çeken ebeveynler için okunacak bir kitap.

Devamını Oku

Mahremiyet Eğitimi pdf

Aile Kitapları kategorisine 30 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 203 defa okundu

Mahremiyet Eğitimi pdf

Sorumluluk sahibi bir ebeveyn olarak çocuğunuzun yeme alışkanlıklarını, uyku düzenini, düzenlemelerini ve düzenlemelerini endişelendiriyorsunuz.
Çocuğunuzun kendisini koruması için gerekli olan “Gizlilik Eğitimini” veriyor musunuz?
Ne yazık ki, insan hayatının en önemli hissi olan “gizlilik hissi” bugün gözardı edilmektedir.
Bir gizlilik duygusu, bir çocuğun dişlerini fırçalamayı ve fırçalamayı öğrenebileceğinden çok daha önemli bir tarihtir …
Çocuk, bu hesapta kişiliği ve kimlik gelişimini tamamlar …
Mahremiyete sahip çocuklar taciz ve istismardan kendilerini koruyabilirler …
Çocuklar erken yaştan itibaren bir gizlilik duygusu yaşamaya başlarsa, ergenlik dönemi daha sessiz, daha sağlıklı ve daha sorunsuz bir hale getirilir …
Mahremiyet duygusunu kazanan çocuk vicdanının sesi ile hangi davranışın normal olduğunu, hangi davranışın gençlik döneminde anormal olabileceğini kararlaştırabilir …
Mahremiyet duygusu iradeyi güçlendirir …
Bu kitap, çocuklarda gizlilik hissi oluşturma süreci için bir kapı açıyor.

Mahremiyet Eğitimi Kitabı Okuyucu Yorumları

Kötüye kullanım olaylarını değerlendirirken herkesin çocuk sahibi olup olmamasına bakması gereken bir kitap. Çocuklara gizlilik konularında rehberlik edecek bir kitap. Ben tavsiye ediyorum

Yorum-2

Çocuğu geçmiş bir çocukluğunu anlamak istersen. Tek bir nefesle okunacak bir kitap. Yapılan kararların geçmişle alakalı olduğunu biliyorsunuz. Zamanın sonunda kendinizi keşfedeceksiniz. Çocuğunuz olmak zorunda değilsiniz. Kendi sorularınızı kendi dilinizde okuyabilirsiniz. Kendi cevap. Bunu öneririm.

Yorum-3

Bence her ebeveynin okuması gereken bir kitap. Gizlilik eğitimi; Ayrıca, cinsel istismarın önlenmesi için birçok alternatif yöntem de sunmaktadır. Kendisini “pedagog” olarak ana-babanın ana kaynağı olarak tanımlayan yazarın gerçekten geçerli olduğu fikri. Adem Güneş, çocuk eğitiminde en iyi noktaya sahiptir. Bir savunucudan ziyade ebeveynseniz, okumayı unutmayın.

Yorum-4

Günümüzde, her insanın okuması gereken bir kitap ve ebeveynler, ailelerin fazla önem vermediği, çocuğun gelecekteki başarısını ve kişiliklerini nasıl etkilediğini anlatan bir kitaptır.

Yorum-5

Adem Güneş’in tüm kitaplarını çok okumayı severim. Bugün, unutulmuş anların değeri bize ebeveynleri hatırlatıyor. Çocuklarımızı olası tehlikelerden koruyabileceğimiz andan itibaren, nasıl tedavi edileceğini öğretmeyi nasıl öğreneceğiz. Yazılı ve kitapyuriniz için teşekkürler …

Devamını Oku

Doğal Ebeveynlik pdf

Aile Kitapları kategorisine 29 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 270 defa okundu

Doğal Ebeveynlik pdf

Çocukların bugün karşılaştıkları sorunların çoğuna dayanarak, çocuğun kendisi gibi olmasına izin verilmemesi çocuğa kalmıştır.

Çocuk kendini hissettiren coşku ile uyanırsa, “Bu çocuk hiperaktif, yerinde durmaz” diye uyarıda bulunur ve birkaç soru üzerine uyarıyor ve “Sen merak ediyorsun, öyleyse …” diyor. “Elbise olay yerinde bir suçtur” gibi aşağılama normal kabul edilir; bir öğünün bastırılması bir öğün tadına uygun değildir.

Bu kitapta, bir başkasının kendi iradesini taklit etmek yerine, bir başkasını taklit ederek, çocuk davranışlarının ‘öğrenme’ değil ‘kazanma’ yollarının ufuk benzeri bir anlayışla karşılaşacaksınız.

Adem Güneş, çocukları cezalandırma ve ödül almaktan alıkoymadan, insan olmanın değerini yaşayarak ebeveynlik yapmanın mümkün ve değerli olduğunu tam bir içerikle aktarır.

Doğal Ebeveynlik, özgürleşmiş davranışlarında kendilerini disiplin haline getirebilen çocukların ebeveynlerinin yeni yol anlayışıdır.

“Program, tekrar tekrar barındırdığım ender bir isim, sadece çocuk eğitimi değil, aynı zamanda ana-baba eğitimi için de çok temel bilgiler sağlıyor.Teşekkür ederim Adam Sun …”
Gülben Ergen

“Pedagogue Adem Güneş, ebeveynler için çocuk eğitiminde bize öğretim yöntemleri sunan farklı bir yol sunuyor.”
Ender Saraç

“Ebeveyn olmak kolay değil, çocuğun gözünde çocuğun yanında durabiliyorsanız, bu yolculuk çok keyif verici hale geliyor” Adem Güneş bu yolculukta ebeveynlerin ipuçlarını sunuyor. ”
Nevzat Tarhan

Doğal Ebeveynlik Okuyucu Yorumları

Adem’in bütün kitaplarını okudum ve ebeveyn olmaya hazır olan herkesi tavsiye ederim. Annem babamın yanlış yönlendirilmesinin ve kişiliğim tarafından tırnaklandığımı daha iyi anladım ve aynı hataların yoluna geri döndüm.

Yorum-2

Bu kitabı okuyan herkes yalnızca bir ebeveyn değil, eğitimsiz bir toplumdur, çocuk yetiştirmede çok büyük sıkıntılarımız vardır, ancak kendinize müdahale edebilirsiniz, ancak insanlara müdahale edemezsiniz.

Yorum-3

Parentalizme adım attığımız su mücadelelerinde, en azından yeni bir varlığın cehaletini gözardı edebileceğimiz bir kitap hakkında hiçbir fikrimiz yok .. Örneğin, bir nesne bir çocuğun dışına zorla çekilirse,

Yorum-4

Dinlemek ve Adem Güneş’in çocuk eğitimi hakkındaki görüşlerini okudum. Kitabı henüz okumadım, fakat okuduğum her an çocuğum hakkında bir şeyler biliyorum. teşekkür ederim

Yorum-5

Kitap, çocuklarla karşılaşılabilecek başlıca sorunlara nasıl odaklanılacağını açıklıyor. Bu nedenle çocuk eğitimine genel bir bakış diyebiliriz. Adem Güneş’in görüşlerine katılmayan bir çok insanı tanıyorum, ancak göz ardı edilemeyecek bir pedagog olarak özlemmemeliyiz.

Yorum-6

Kızım 5 yaşında, bu kitabı okurken geç kaldım. Ama hasar görürsem, iki kere okurum ve okumuştum. Okurum sırasında kendi hayatımı tekrar yaşadım. Sanki yazar bana hayatımdan bahsetmiş. Çok teşekkür ederim. Çocuğa sahip kişilerin iyi bir ebeveyn olmasını isterim diye okurum.

Devamını Oku

Başlarım Şimdi Anneliğe pdf

Aile Kitapları kategorisine 27 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 222 defa okundu

Başlarım Şimdi Anneliğe pdf

Bu kitapta yeni doğan bebeklerin kökleri silinip birbirine bağlandığı sürece anneleri rahatlatacak bilgiler ve tavsiyeler bulunur. Hiçbiri doktor tavsiyesinin yerine geçmez ve doktorlar genellikle böyle şeyleri söylemezler. Başlarım Şimdi Anneliğe kitabı özellikle yeni ebeveynler için kesinlikle okunması gereken bir eserdir.
S. Ç.
Bu kitabın yazarları Tuna, Mete ve Adı ile birlikte öğrendi. Geceleri süt sesine gelmediğim de sessiz kalacağım ve gece sessizleşeceğimi bilmiyorum, bebeğim sesini nasıl susturacağımı bilmiyorum ve geceleri o uykusuz sabahları geceleri uyuduğumda ve ben Doğum ağırlığı yüzünden çok çirkin hissediyorum, Nasıl yapacağımı bilmiyorken, hep gülümsemek ve beni anlayışla “geçmek” için bir el hissetmek istiyordum. Bu kitabı da o anda ihtiyaç duyacağınız el gibi algılıyorsunuz …
Birkaç nesil önce bu annelerle karşılaştırmamız mümkün değil. Genellikle çocukluk dönemimle modern dünyam arasında sıkışan anlardı. O zaman benden en basitinin ortaya çıkacağını düşündüm, en doğru şekilde gördüğüm şey olurdu. Hâlâ çocuklarla ilgili bir sorunum varsa uzmanlar bana ne diyor? Anneanne annemin söylediklerini soruyorum, sonra ondan bunu isteyeceğim, sonra kalbi soracağım.
Bunu söyleme, annenin kalbi konuşuyor. Benimkisi konuşuyor ve şu an diyor: Onlara yeni annelerin sakin olduğunu ve tadı kaçırmadığını söyle. İster çocuksun ya da …
Şermin Carkacı – Yazı Kitabı

Yazarın yaklaşımını ve anlatım biçimini seviyorum. Numuneler güzel. Keşke böyle bir kitapla anne olmasından önce veya sonra karşılaştım … Bence annelik yapmak isteyenlere hediye etmek çok güzel bir kitap.
Ayşe Kasap – İngilizce Öğretmeni / Kıdemli Anne

Ben çok beğendim. Doğum öncesi okuyor olsaydım bilgilendirici olurdu. Kendi alanında parlak ve farklı bir kitaptı. Bu kitaba yeni annelere bir hediye vermek ve benim gibi güldüğünü görmek istiyorum.
Nilay Dalyan – Şehir Plancısı / Yeni Anne

Okuyucu Yorumları

Şermin Carkacı’nın kitaplarını bir arkadaşınızın doğum günü hediyesi olarak çocuğa taşıdım. Sosyal medyadan izlediğim bir yazar çok hoş bir hediye oldu. Arkadaşım da çok düşünüyor.

Yorum-2

Özellikle yazarın sosyal medyadaki paylaşımlarını çok yakından takip ediyorum. Ebeveynler için süper geliştirici bilgiler vermektedir. Bu kitabı o yüzden aldım ve kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Çok kaliteli bilgiler bulunuyor.

Yorum-3

Çok samimi bir anlatım ifadesi var. Doğduğunda yalnız olmadığınızı hissediyorsunuz. Doğum yaparken, çevrenizdeki insanlar tarafından bilgi bombardımanına maruz kaldığınızda, samimi bir el gibi çalıştırmak neredeyse imkansızdır.

Devamını Oku

Başarıya Götüren Aile pdf indir

Aile Kitapları kategorisine 22 Kasım, 2016 tarihinde eklendi, 201 defa okundu

Başarıya Götüren Aile pdf indir

Her ebeveyn çocuğunun çok çalışmasını ve başarılı olmasını ister bu isteklerine bağlı olarak “Çok çalış oğlum / kızım” diye söylemenin faydalı olabileceğini ya da tüm maddi imkanlarını seferber etmenin çocuğu motive ettiğini düşünebilirler. Bu kitap bunların ötesinde bir şeyler yapmak isteyen anne-babalara yol göstermek amacıyla yazılmıştır..

Her ebeveyn çocuğunun okul hayatında başarılı olması  için çocuğuna yardımcı olmak ister. Fakat öğrenme sürecinin bilimsel temellerini anlamadan atılacak her adım iyi niyetli bile olsa, çocuğa zarar verebilir.

Başarıya Götüren Aile sınav zamanlarında çocuklarına destek olmak için doğru ve etkili yöntemler arayan tüm ebeveynlere kılavuzluk edecek.

Devamını Oku