"Drama Kitapları" Kategorisi

Satrançta Kazandıran Açılışlar pdf

Drama Kitapları kategorisine 26 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 225 defa okundu

Satrançta Kazandıran Açılışlar pdf

Can sıkıcı açılış hareketlerinden oluşan yukarı-aşağı hareketleri ezberlemek istemiyorum.
Yasser Seirawan’ın eğlenceli ve izlemesi kolay yöntemlerle, tüm oyunlarınızda kullanabileceğiniz açılış ilkelerini sağlam bir şekilde uygulayabilirsiniz. Unutma! Bu yöntemle Beyaz oynamışsın, Siyah oynamışsın, avantaja sahipsin.

Satranç Oyuncuları Okuyucu Yorumları

Yorum-1

Hareketlerin etkilerini birlikte açıklamak çok yararlıdır. Amerikan satranç şampiyonu yasser seirawan, açık artırmaların ilk 10-15 hamlesini satranç vasat bir orta kademe figürü olarak nitelendirdi. 10-15 hamleyi daha sonra isterseniz serideki diğer kitapları kontrol etmeniz gerekir. Bu kitapla satranç getiren oyun felsefesinin de çok faydalı olduğunu düşünüyorum

Yorum-2

Satranç satranç oynamak için akıllıca bir iş ancak iyi bir başlangıç yapamadığınızda mat olma şansınız çok yüksek Okul turunda başımdan kaç yıl önce başlamıştım 2. Bu kitaptan emin olmak için eleme altına alındı Size çok şey öğretecek … kesinlikle satranç severleri almak zorunda

Yorum-3

Çok fazla kaynak arıyordum ve satrançta kendimi uzun zamandır geliştirmek için çok fazla yanlış kaynak aldım.
Ancak sonunda doğru kaynağı bulduğuma inanıyorum. Satrancin en zor bölümlerini daha eğlenceli hale getirir ve oyunlarını açıklar ve çok güzel hareket eder.
Kazandığı oyunları değil, kaybettikleri oyunlardan edindiği dersleri de paylaştı ve belki de kitabın en yararlı parçasıydı.
Satrançla ilgilenen herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku