"Edebi Koleksiyon Kitapları" Kategorisi

Aşkla Kal pdf

Edebi Koleksiyon Kitapları kategorisine 12 Ocak, 2017 tarihinde eklendi, 197 defa okundu

Aşkla Kal pdf

Bazen insanlar insan olmaktan bıkmışlardır.
Hayat yorgun, sevgi yorgun, yalnızlık yorgun, kalabalık yorgun, yorgunluk, yorgunluk …
Bu yüzden sana sunulan hiçbir şey için alışkın değilsin. Ayrılanlar bitti …
Daha az güven, daha az sevgi ve daha az inanç söylüyorlar. Ancak bu deneyim değil, doğru deneyimi kullanmıyor.
Daha az güvenmek güven yaratır. Elinizden geldiğince güvenin. Daha az sevmek yalnızlık getirir. Hak ettiğin kadar seviyorsun.
İnandıkça inancınıza zarar verecektir. Neye inanacağını bilmelisin.
İnsanlar vazgeçmeyi, aldatmayı ve aldatmayı öğrenirler. Ancak terk edilmiş sadakat, aldatılmış dürüstlüğü öğrenmelidir. Hayatın getireceği sevinç ve mutluluğu kabul edersek, aynı olgunlukla sunacağı üzüntüleri kabul etmeliyiz. Bu dünya bir test dünyası. Kaderimize yazılan her türlü hüzün, dayanıklılık, sabır ve inancımızın gücünü test eder.
Harabeye, aldatılmış, incinmiş, kırılmış olabilirsin. Umutlarınız da bitmiş olabilir. Bu kader. Kader her zaman sizi arar. Size cevabı bilmediğinizi düşündüğünüz bir soru gibi geliyor. Ancak Rab bu sorunun cevabını veriyor. Durumunuzda verdiği en iyi cevap, gündüz ile gece arasındaki ilişkidir. Gece gündüz düşünün. Ve sonra:
Her yeni gün bitmiş bir geceden sonra başlıyor ve gördüğümüz bitenler, göremediğimiz şeylerin başlangıcı.

Aşkla Kal Kitabı Okuyucu Yorumları

Kitap gerçekten güzeldi, ancak 140 sayfadan sonra karakterler Deryn Burak’la bir araya geldi, isim hataları ve bazı sözcük hataları gördüm. Kitabı okumadan önce aklımdan çıkmış bir takımın hatalarını anlamadım. Bununla birlikte, zevkle okudum.

Yorum-2

İlk kez Kahraman Tazeoğlu’nun kitabını okudum ve okuduğum iyi kitaplardı. Yazarın anlatısı aslında şiirdi.

Bir kız, çocuğu için en büyük sevgidir. Elini elinde tutan ilk adam, gözlerinin derinliklerine. Ad bile geçtiğinde kendine güveneceksin, “Babam orada” Tabii ki …

İnsanların en çok korktuğu şey, sindirilemeyen en kötü insanlara güvenemiyor olmasıdır. Belki de bundan korkuyorum :)) Aşık olmak çok tuhaf bir duygu, insanoğlunun yüzünde bir gülümseme eksikliği değil. Hhayata diğer gözlüklere bakmayı öğrenir. Yüce bir his olmasına rağmen korku dolu.

Yorum-3

Okuduğum ilk kitap olduğu için onu diğer kitaplarla karşılaştırma şansım yok.
Yazar bazen okuyucuyu abartmak gibi bir şaşırtmaya çalıştı. Bazen tekrar düşen parçalar beni sıkıştırıyor. Bunların yanı sıra okudum kitaplardan farklı bir kurgum var. Yazarın dilinin beklediğim kadar basit olmadığını söylemek isterim.
Derya ana karakteri bir dalıcı olduğu için bazen dalış hakkında bilgi verir. Mitolojiden ve arkeolojiden pek azı yararlandı.
Yaz’a karşı önyargılıydım. Kitabı bana hediye eden değerli kişiye bir kez daha teşekkür etmeliyim, çünkü bu kitabı bulmadım 🙂

Devamını Oku

Kelebeğin Hayat Sırları pdf

Edebi Koleksiyon Kitapları kategorisine 12 Ocak, 2017 tarihinde eklendi, 242 defa okundu

Kelebeğin Hayat Sırları pdf

İnsanlar nasıl parlıyor?
Nasıl mutlu yaşıyor?
Nasıl yaşamak gerekir?
Nil’in kelebekler içerisinde keşfettiği hayat sırrına sahipsin …
17 yaşındaydım kendime dedim: En önemli şey aşktır; Canlıyorsun doya doya!
Bir avuç insanı sıkı tutun. Sorunlarına dikkat edin, mutlulukla ipucu verin, dediklerini dinleyin.
Başkalarının kriterlerine göre seçimler yapma. Sonra diğerlerinin gideceği yerlere gidin. Orada ne yapıyorsun?
Her gün okudun. Her şeyi okuyun.
Ağaç olmak nasıl?
Van Gogh nasıl olacak?
İkinci Dünya Savaşı’nın bir parçası olmak nasıl?
Öğren. Kendinizi sosyalleştirin. Ya da nasıl birşey olduğunu unut. Her gün teşekkürler. Karanlık günler olacak. Düşeceksin Yaralanmalar da açılacak. O zaman unutmayın: Tünel çöker. Yapmayacaksın. Kabuğa da bağlanacaksın. Korkmaktan korkma. Uzlaşma bile. Sonra karanlığa gözlerini örtün. Belki birisi taşa dönüşmüştür; kim bilir. Övünme. Kibirlenme. Köpürme. Abart. Çift. Parlaklık. Her gün hayatının bir yazar tarafından söylenildiğini ve dinlediğini hayal edin. Bu kadar kahraman olmak istiyorsun? İstersen yaparsın. Ne kadar mutlu olduğunuzu.

Kelebeğin Hayat Sırları Kitabı Okuyucu Yorumları

Giriş filmiyle kitabı merak eden Nil Karaibrahimgil, bu iddiayı kendi hayatımızdaki örneklerle savunuyor ancak ne yazık ki okuyucunun algısını bazı bölümlere dağıtabiliyoruz ancak merak edenler için okumayı öneriyorum.

Yorum-2

Nil Karaibrahimgil bana bu kitabın ne yaptığını ekledi, olumlu düşüncenin insana bir zarar vermeyeceğini hatırlıyorum. Mutlu olmak istersem başkaları beni şımartmadan önce kendimi şımartmak zorunda olduğumu hatırladım. Ben hatırladım Vücudumu değerlendirecektim. İstediğini hatırladım.
Belgeselin “Nasıl Gezegen Nasıl Giderim” filmini izlememeye karar vermemi sağladı. Beni Melody Gardet adlı bir müzisyene tanıttı. Leoard Kohen beni tekrar sevdi.

Devamını Oku

Kapalı Gişe Yalnızlık pdf

Edebi Koleksiyon Kitapları kategorisine 12 Ocak, 2017 tarihinde eklendi, 190 defa okundu

Kapalı Gişe Yalnızlık pdf

Canı çok yanardı… “Geçmiş olsun!” demeyi severdim
Yüreği biraz burkulurdu… “Geçmiş olsun!” demeyi severdim
“Ama bana seni çok seviyorum…” derdi. “Geçmiş olmasın!” demeyi severdim
Nedenini biliyor musun?

Ama her şey gibi bu aşka da geçmiş oldu.
Zaten “Güzellik geçicidir…” demişlerdi ve haklıydılar çünkü benim sevdiğim de bir güzellik yaptı ve bizi geçmiş oldu.
Sonra ne mi oldu?
Sonrasını biliyorsunuz zaten…
Hem o benden geçmiş oldu hem de ben kendimden geçmiş oldum…

Kapalı Gişe Yalnızlık Kitabı Okuyucu Yorumu

Sonsuzluğa her zaman saygı duymaya çalışacağım, ancak eleştirmem …
Kitabı satın almamın nedeni, sosyal medya adının bol isimler tarafından geçmesiydi – hep pişman oldum ve pişman oldum! –
Bu kitabı okurken bana bir gençlerin çektiği sevginin acısı hakkında bir günlük okuyor gibiydi … Yazar her sayfada kendini gördü. Bir sayfada en sevdiğiniz sayfayı beklediğinizi söylediyseniz, diğer sayfaya dönerseniz beni bulamazsınız. Kitabı bitirmemin tek nedeni, başlamış olduğum bir kitabı hiç terk etmediğimdir.

Yorum-2

Ciddi bir eleştiri olabilir. Şiir kitaplarından merak ediyorum. Okumayı severim. Ama bu biraz fazla. Elbette daha fazla şiir. Çok boğulma. İçinde güzel yazılar var. Devam etti? Beni terk ettiysen o kadar çok sevindim ki. 2-3 sayfa sonra nerale’i sevdim, beni terk ettin. Yeterli olduğunu söylediğin yerde tekrarlıyor. Keşke o kadar çok hoşunuza gitmedi ki özel bir liseli genç bir bayan olduğumuzu düşünmedik.

Devamını Oku

Beş Şehir pdf

Edebi Koleksiyon Kitapları kategorisine 12 Ocak, 2017 tarihinde eklendi, 220 defa okundu

Beş Şehir pdf

Beş Şehir’in ana teması, hayatımızda kaybolan şeyin üzüntüsünden beslenen iştah. İlk görüşte, birbiriyle çatışmış gibi görünen bu iki duyguyu aşık olarak birleştiririz. Bu sevgilinin kendisi için bir çerçeve olarak seçtiği şehirler hayatımın tesadüfleridir. Bu bakımdan, kendi halkımızı ve arkamızdaki hayatlarını, ülkemizin ruhani yüzü olan kültürümüzü görmek daha da doğru.

Beş Şehir Kitabı Okuyucu İncelemesi

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın mükemmel dili olan “Beş Şehir” deneme şeklinde bir makale. Kentler Ankara, Erzurum, Konya, Bursa ve İstanbul’dur. Özellikle Ahmet Hamdi, bu yerlerin tarihini ve mimarisini kendi iç düzenlemeleri ile harmanlayarak okuyucuları sunuyor. Ahmet Babael seçkinlerin dilinin ve hatta edebiyatımın en büyük örneği olduğuna inanıyorum. Zira Beş Şehir’de de bahsedildiği gibi Ahmet Hamdi, edebiyat tarihindeki devrimci bir şairdi; Marcel Proust, en üst düzeyde bilinç akışını kullanan bir yazar, insanların yeteneğe katkısı gibi sosyolojik belirlemeler İnsanlar, Erzurum’un yarattığı kahve kültürünü yetiştirmek için hava şartlarından dolayı kitabın en çok ilgisini çekenlerden. Konya’dan bahsede Mevlana’nın Vahdet-i Vücut felsefesine ilişkin derinlemesine incelemesi en dikkat çekici örneklerden biridir. Atatürk’ün Erzurum Lisesi’ndeki ilk vizyonu ve devrimler, manevi analizler ve Atatürk’ün tasvirleri üzerine istişareleri çok etkili.

Ahmet Hamdi halka sesleniyor ve onları metafizik ve materyalizmi çok güzel bir şekilde getiriyor; insanların insan zihnindeki kavramlar tarafından yaratılmış ilişkisel güçlerde kendilerini kaybetmemesi bile mümkün. Ahmet Hamdi zihinlerimizde mallar ve mimariyle birlikte bir iç dünya uygarlığı kuruyor ve bu uygarlık Erzurum’un soğukluğu kadar inat ediyor, Bursa’nın yıkıntıları kadar sivil, Ankara halkı kadar sıcak ve İstanbul tarihi kadar eskidir . Ahmet Hamdi’yi okuduğunuzda, tüm düşünceler bilinçliliğinizi sınırsız bir halde istila ediyor. Ruhunu bu bilinçle yayma Kısacası, Ahmet Hamdi benim için edebi bir mühendis ve mimar …
Okuyan herkese teşekkürler …

Beş Şehir Kitabı Okuyucu Yorumu

Eserlerinin yoğunluğu nedeniyle kitabı bitirmek uzun zaman aldı.
Benim gibi yerler hakkında derin merak ettim ve yaşıyor olduklarını söyledim. Şehirlerdeki deneyimden haberdar olduğum her ayrıntıyı bilmek istemiyorum.

Bu benim çok yapacağım bir şey. Bulduğum her yere hâkim olmak istiyorum, yakınlarda geçtiğim bir yere ayak basmadığım bir yerden ayrılmak istemiyorum ve yerleri yürüyerek keşfetmek benim için en iyisidir. O yere geri dönmekten çekinmem ve o bölgede tekrar dolaşmaktan çekinmeyelim. Her ayrıntısını ezberlemek, her ayrıntıyı yazmak, onun hakkında hikayeler yazmak, rüyalar hatırlamak, yıllar sonra bu notları okumak veya yatmak isteyenlere az bilgi vermekten dolayı çok mutluyum. . Bu noktada yazarla buluşmaktan heyecan duymuştum, bu yerlerde yaşayanların heyecanla bu yerleri görmediklerini söylemekten heyecanlıyım.

Yazar, gençliğini ve gençliğini güzel güzel yaşadığı Beş güzel şehirlerini anlattı; mutlu olmak için başarılmadı. Şehir ifadelerinde kentle özdeşleşmiş kişileri tanıtmak, şehrin mimarisi hakkında bilgi vermek ve hatta Türk halkını paylaşmaktan çok memnun oldum.

Bize önce gittiği ve bir süre sonra tekrar ziyaret ettiği şehirlerdeki değişimi anlattı. Aslında bugün, bu şehirlerden kaçının değişebileceğini bize anlattı. Birçok şehirde mimari eser yoktu ve hindiler bilen insanlar elini parmakla geçirmiyor. Bulursam FIVE CITY kitabına gideceğim. Müzeye bakarak (diğerleri) kitaba bakmak, farklı bir heyecan kazandıracaktır.

Devamını Oku

Bu Ülke pdf

Edebi Koleksiyon Kitapları kategorisine 12 Ocak, 2017 tarihinde eklendi, 227 defa okundu

Bu Ülke pdf

Bu ülkede Cemil Meriç, “aynı kaynaktan akıtılan” eserler dizisinin önemli bir halkası. Cemil Meriç, “bir çağın vicdanına, daha doğrusu bir ülkenin vicdanına, zekamızın zincirlerini kırmaya, yalanları yok etmeye, tüm dünyayı yok etmek için” düşünmeye ve yazmaya yönelmiştir. Türk halkını Türklerden ayıran duvarlar “. Elinizdeki kitap belki de en berraklaşmış sanat parçasıdır: “Bu sayfalarda hayatımın tamamı, yani tüm sevgim var, tüm deneyimlerim bana, hayat denilen görüşmecinin geldiğini söylemeye başladı. Bu kitabı yaz

Bu Ülke Kitabı Okuyucu Yorumları

Cemil Meric en sevilen yazarlardan biridir. O gerçek bir yazar ve okuma ve yazma sevgisidir. Bu vesileyle gözlerini yitirir, ama kitapları asla terk etmez. Cemil Meriç için çok fazla sıfat ve tanım duyarsınız. Genellikle bir platin, bir marksist, bir sosyalist, bir Türkçedir …. Fakat kendini “insanın düşüncesinin tarihini eğiten bir çırak” (çırak) olarak görüyordu. Kitabın ilk 70 sayfasında alıntılar ve otobiyografiler var. Bu ülke, batılılaşmayı ve batılılaşmayı taklit eden kitabında sağ-sol çatışmayı eleştiren bir yazar. Cemil Meric’in okunması gerçekten anlaşılması zor. Bu nedenle herkes Cemil Meriç kitabını okuyamıyor. Biraz yazın ve anlayışınız için, düşüncenizi sorarken, sorgulamanızı beklemek için çok bekleyin. Kısacası, her kitap gibi okumaya değer …

Yorum-2

Cemil Meriç, edebiyatımızın ve düşünce tarihinin önemli ismi. Fikir işçisi, yalnızlığa mahkûm …. Ne Musa’nın kurbanı olamaz, ne de doğmak için bir kaygı olamazdı. Onun gerçek bilgisinden, bu ülkenin entelektüel, yüzü zihniyetli bir düşünürden söz etmeyi bırakmayan bir entelektüel: 40 yaşındayken çok okunduğundan gözlerini yitirmiş, ancak hiç öğrenmemiş ya da öğretilmemiş kör bir adam Öğretmeden … Bu ülkenin tüm koleksiyonunun yanı sıra okunmalı ve kullanılmalıdır. ..
Tavsiye edilmek istemiyorum, kesinlikle okunabilir …

Devamını Oku