"Fotoğrafçılık Kitapları" Kategorisi

Fotoğraf Teknik Okumaları pdf

Fotoğrafçılık Kitapları kategorisine 31 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 286 defa okundu

Fotoğraf Teknik Okumaları pdf

Fotoğraf okumak, yeni başlayanlara fotoğrafçılık öğrenmeyi kolay ve keyifli hale getirmenin en yararlı yollarından biridir. Fotoğrafın keşfedilmesi Fotoğrafçılar ne tür nesne, ne tür bir ışık ve hangi kompozisyon kurallarının uygulandığını keşfetmek için önemlidir. Bu çalışmanın, fotoğraf kitaplarının sınırlı olduğu ülkemizde önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz.

Fotoğraf Teknik Okumaları Okuyucu Yorumları

Fotoğraf kompozisyonuyla ilgili temel konular örnek fotoğraflarla açıklanmaktadır. Akademik değil, çok pratik bir kaynaktır. Bence en önemli hata sayfa boyutunun o kadar küçük olmasıdır ki, örnek fotoğraflar kadar kullanılamaz. Kesinlikle fotoğrafın ana kaynağı değil, güzel bir destekleyici kitap.

Yorum-2

Faruk Akbaş ve Emre İkizler de birbirlerinin çektiği güzel fotoğraflarını yorumladı ve yeniden yorumladı. Kompozisyon ve teknik konular hakkında çok bilgilendirici bir kitap. Bir sürü fotoğraf izleyerek doğru kompozisyon oluşturmak için bir kaynak sayılabilecek bir kitap.

Yorum-3

Fotoğrafçılık konusunda yeni olmayan, ancak fotoğraf konusunda çok az bilgiye sahip olanlar için iyi bir kitap. İlk 24 sayfa, fotoğraf makineleri türlerini, tarihçelerini ve genel açıklamalarını içerir. Kitap ayrıca teknik okumalar için de geçerlidir. Örneklerle, açıklamalarla … Ayrıca kitabın sayfaları parlak kağıda basılırsa, fotoğrafların daha iyi görünmesini sağlamak mümkün olduğunu düşünüyorum.

Yorum-4

Faruk Akbaş ve Emre İkizler, yıllarını fotoğraf sanatına veren insanlar. Yüzlerce eser, düzine düzinelerce eser ve onlarca yıl sonra deneyim ve bilgilerini olağanüstü bir kitapta bir araya getirdi. Fotoğraf yeni başlayanlara yeni bir bakış açısı sağlayacak. Ayrıca fotoğrafın efendilerinin bu parçayı alması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye’deki fotoğraf alanında en akıllı çalışmaların başında geliyor. Yazarlar bir borç için teşekkürler …

Yorum-5

Türk fotoğrafçısı, yetkin eserler bulamıyoruz, fotoğrafçılık eğitimi son birkaç yıldır sürüyor ve 1977’de bilgi kaynağı olarak alınan john bergere’ye ait eserlerle birlikte nikon2dx kullanıyoruz.
İş, fotoğraf tarihçesi, ışıkların kullanımı, makinelerin donanımı ve çekim tekniklerinden dolayı çok müteşekkirim.

Devamını Oku

Dijital Fotoğrafçının El Kitabı pdf

Fotoğrafçılık Kitapları kategorisine 31 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 222 defa okundu

Dijital Fotoğrafçının El Kitabı pdf

Olay yaratan, best-seller olan ve ödüller kazanan Dijital Fotoğrafçılar İçin Photoshop kitabının yazarı, “sayısal karanlık odayı” sonsuza kadar değiştiren adam, Scott Kelby, şimdi de dijital fotoğrafçılığın en önemli unsuruna el atıyor: günümüzün en iyi profesyonel dijital fotoğrafçılarının kullandığı hileleri kullanarak profesyonelce kareler nasıl çekilir (aslında sandığınızdan daha kolaydır).

Net fotoğrafçılar için profesyonel ipuçları
Çiçekleri profesyonelce çekin
Profesyonel kalitede düğün fotoğrafları
Profesyoneller gibi manzara çekmek
Profesyoneller gibi spor fotoğrafçılığı
Profesyonelce portre fotoğrafçılığı
Sorunları profesyonelce atlatmak
Dijital ortamın profesyonel kullanımı
Profesyonel baskı ve işe yarar diğer şeyler
Profesyonel seyehat ve şehir hayatı fotoğrafları
O Kareyi çektiren fotoğrafreçeteler

Dijital Fotoğrafçının El Kitabı Okuyucu Yorumu

Scott Kelby daha fazla şakalar yapıyor, fotoğrafik yüzeysel işleme. Bu kitapta okuyuculara yıllarca deneyim sunuldu. Kitapta, bunu benim tavsiyem olarak görüyorum. Fotoğrafçılık, yeni başlayanlar için biraz zor ancak zamanla anlaması gereken bir kitap.

Yorum-2

Giriş seviyesindeki dilin anlaşılması kolaydır. Peyzaj, portre, spor, düğün vb. Bölümlere ayrılmıştır ancak çok yüzeyseltir. Elbette eğitim bilgisi var, ancak bunu aldığım için çok mutlu değilim.

Yorum-3

Bu kitap, hangi durumlarda, örneğin nerede çiçek çizileceğini anlatan çok etkileyici bir kitaptır ve bu durumda fotoğrafçılık çok iyi açıklanmıştır. Bence yeni başlayanlar için tek başına kitap oldukça sıkıcı olabilir, çünkü bu bölümde hangi bölümde kullanılacaklarını söyleyen iyi bir kitaptır ve bu kitapta terim olarak tanımlanmaktadır.

Yorum-4

Fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız ve kolay yolu en iyi şekilde basit fotoğraflarla çekmek istiyorsanız, olması gereken ilk kitap olmalı. DSLR hakkında pek fazla şey bilmeyenler için eksiksiz bir el kitabı.

Yorum-5

Teknik terimler ve sıkıcı açıklamalar olmaksızın pratik ve faydalı bilgiler bambaşka bir meşrubattır, örnekleme örnek verilebilir.
Objektif içinde yansımayı önlemek için gölgeyi bir gölge olarak kullanmanın basit ve pratik önerisine ek olarak, gerekli PS bilgileri mümkün olduğunca kolay sunulmaktadır.
Ad “Dijital Fotoğrafçı Kitabı” olmalıydı.

Devamını Oku