"Matematik Kitapları" Kategorisi

THEMİS – KPSS Matematik pdf

Matematik Kitapları kategorisine 2 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 213 defa okundu

THEMİS – KPSS Matematik pdfKpss öğrencileri için hazırlanmış THEMİS KPSS Matematik kitabı ile kpss’de çözemeyeceğiniz matematik sorusu kalmayacak 🙂 Konu anlatımı, özgün örnekler ve kpss metoduna uygun şekilde öğrencilerin anlaması ve matematik bilgisini pekiştirmek için yazılmış.

Devamını Oku

Temel İstatistik pdf

Matematik Kitapları kategorisine 2 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 218 defa okundu

Temel İstatistik pdf

İstatistik dersi tüm öğrencilerin korkulu rüyası 🙂 Fakat temel istatistik kitabıyla istatistik bilginiz hem yenilenecek hemde sağlamlaşacaktır.

Devamını Oku

Sayısal İşaret İşleme pdf

Matematik Kitapları kategorisine 2 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 217 defa okundu

Sayısal İşaret İşleme pdfOkuyacağınız bu kitap hem konu anlatımındaki geniş ve özgün içeriği hem de çözümlü ve ek problem zenginliği açısından iyi bir ortam sağlayacaktır.Metindeki terim karşılıkları bakımından bazı zorlukların olması kaçınılmaz idi.Özellikle kısaltmaların İngilizce olarak bırakılması okuyucunun kullanma olasılığı güçlü olan paket yazılımlar (MATLAB v.b) için komutları kolay izleyebilme ve yabancı dilde okumalarını eşleştirebilmelerini amaçlamaktadır.

Devamını Oku

Sayısal Çözümleme pdf

Matematik Kitapları kategorisine 2 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 197 defa okundu

Sayısal Çözümleme pdf

Akademik araştırmalar ve bilim, problemleri söyler ve onlara çözüm bulmaya çalışır. Matematik, bilimin ortak dilidir. Hem problemleri ifade ederken, hem de onlara çözümler yapmaya çalışırken bu dili kullanırız. Ayrıca, matematik bilimsel düşünmeyi, yani doğru ve net düşünmeyi öğretir. Düşünmeyi ve düşünebilmeyi öğretir, kişiyi doğru sonuca yönlendirir. Bu haliyle matematik bir eğitim aracı olarak da kabul edilir. Bilim adamlarının karşılaştığı en önemli sorunlardan biri, problemleri matematiğin diliyle ifade ettikten sonra çözümünü yapmaktır. İşte bu noktaya Sayısal Çözümleme, diğer adıyla Nümerik Analiz devreye girer. Çünkü çzüm başlı başına bir problemdir. Zaten, matematik yıllar içinde geliştikçe, çözüm yapabilmek için Sayısal Çözümleme yöntemleri de matematiğin bir kolu olarak ortaya çıkmış, gelişmiş ve gelişmektedir. Özet olarak, Sayısal Çözümleme olmazsa olmazlardan birisidir. Özellikle bilgisayarların ortaya çıkması ve yaygın kullanılması bu tekniklerin önemini daha da artırmıştır.

Devamını Oku

Sayısal Analiz kitabı pdf

Matematik Kitapları kategorisine 2 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 211 defa okundu

Sayısal Analiz kitabı pdf

Mehmet Bakioğlu tarafından yazılan kitap.

Okuyacak olduğunuz bu kitabın hedefi öğrencilere bir ders kitabı niteliği olması kadar problemlerinin sayısal yöntemleri kullanarak isteyenlere baz olacak konuları özlü bir şekilde tanıtmak ve çeşitli çözüm yöntemlerini basit örnekleri Fortran dilinde yazılmış programlarını vermektir. Sayısal analiz adlı bu kitap sırasıyla sayısal analizin amacı, sayısal hesaplamalarda doğruluk, enterpolasyon sayısal türev, sayısal integral, matris, cebir, lineer, cebirsel denklem sistemleri, lineer olmayan denklemler, adi diferansiyel denklemler, fark denklemleri ve eğri uydurulması konularını içermektedir. (Tanıtım Bülteninden)

Devamını Oku