"Sosyal Bilim Kitapları" Kategorisi

İknanın Psikolojisi pdf

Sosyal Bilim Kitapları kategorisine 4 Ocak, 2017 tarihinde eklendi, 238 defa okundu

İknanın Psikolojisi pdf

İkili Psikoloji, yaşamın her alanında ikna ve ikna işlemlerinin iç işleyişlerini tanımlayan bir referans kitaptır. Prof. Robert B. Cialdini tarafından laboratuar deneyleri ve yaşam deneyimleri üzerine yazılmış olan kitap, dünyanın dört bir yanına 250.000 okuyucuya ulaşmıştır.
Cialdini, iş dünyasında, ticarette, pazarlamada, günlük hayatta ve sevgide ikna becerileri edinmenin yollarını açık bir şekilde dile getirir.

İkili Psikoloji almak için ikna olmamış olabilirsiniz. Sizi satın almaya ikna edecek her şey bu kitapta.

İknanın Psikolojisi Okuyucu Yorumu

Bu kitabı kütüphaneden okumaya başladım, sonuna yaklaştım ve şimdi kendi kitaplığımda olduğu gibi kitabı satın alacağım. Bu, yalnızca satış yapanların değil, toplumdaki her birey tarafından okunması gereken bir kitaptır. Farkındalık sona erecek.

Yorum-2

Çok para harcarsanız, bu kitabı okumadan alışverişe çıkmayın. Farkında veya bilmesek de, “itaat meslekleri”, bu kitaptaki tekniklerle bizden istediklerini yapmaya zorladı. Birçok kişi için çok başarılı bir çalışmadır; ufuk açıcı ve hileli, koruyucu bir araştırma konusu haline gelmekle dolu.

Yorum-3

Bir satıcısanız, müşterilerinizi ikna etmek için anahtarınız vardır; Alışverişinizde karşılaşabileceğiniz aldatmacaları öğrenebileceğiniz çok kullanışlı bir kitap. Kitabın çevirisi oldukça düzgün ve akıcıdır ve okumaktan sıkılmayacaksınız, çünkü ülkemizde karşılaşabileceğiniz tarz ve verilen teklifler budur. Kesinlikle önerilir.

Yorum-4

Bu kitap için hayatım boyunca okuduğum en iyi psikoloji kitaplarından biri olduğunu söyleyebilirim. Kitaptaki ikapan’ın temel unsurlarını vurguladım (bağış, sosyal koro, yetki, kıtlık ..) En önemli psikoloji profesörleri. Kesinlikle herkesin kütüphanesinde bulması gereken efsanevi bir başyapıtıdır.

Yorum-5

Kitap, iknanın altı temel kuralına odaklanır: refah, kıtlık, yetki, tutarlılık, takdir ve toplumsal kanıt. Bunlar güzel örneklerle açıklanmaktadır. Kitabın kendisi çok inandırıcıdır ve kitap araştırmacıları tarafından istismar edildiği durumlardan ve okuyucularından doğrulayıcı geribildirim hazırlamış çok ilginç sosyal deneyler içermektedir. Okumayı çok severim, konuyla ilgilenen herkese tavsiye ederim.

Devamını Oku

Çocuk Neyi Neden Yapar pdf

Sosyal Bilim Kitapları kategorisine 4 Ocak, 2017 tarihinde eklendi, 243 defa okundu

Çocuk Neyi Neden Yapar pdf

Sıra dışı olan çocukça davranışların çoğu, duygular dünyasından yetişkinlere kadar izlenir.
Bazen ağabeyini ittiğinde …
Bazen sessizce köşedeki bir yerde oynuyorsun …
Bazen birbirinizle anlaştığımda …
Bazen yağma ederim ve bazen yaşlanırum …
Bazen yemek yediğimde bazen de yemek yemediğimde …
Bazen ödevinizi yaparken bazen de …
Aslında, yetişkinler için bir mesaj var. Çocuğun davranışlarını okuyabilen ebeveynler, çocukların verdikleri mesajları anlar ve birlikte yaşama keyfini yaşarlar. İletileri doğru okuyamayan ebeveynler, sürekli çatışma, huzursuzluk, çocuğa bağırma çağrıları yaşarlar.
İşte pedagog. Adem Güneş, anne-babalarla sıradan gibi kaç çocuk davranışının paylaşıldığı anlamına gelir; çocuk davranışının çaresiz ebeveynlere pratik bir bilgi kaynağı olduğu anlamına gelir. Çocuğun davranışlarının sebeplerini açıkça anlaşılabilir bir şekilde ve çözüm önerileri sunar ve çözüm önerir.

Çocuk Neyi Neden Yapar Kitabı Okuyucu Yorumları

Adem Güneşin, bu kitabı mükemmel çocuğu tanımak için bütün kitapları okumak için sevgiyle okudular ve ailelere kitapları okumalarını şiddetle tavsiye ediyorum

Yorum-2

Adem Güneş kapalı gözleri tercih ettiğini yazıyor. Kitabı okumaktan bıksanız bile, bir çeşit soru-cevap seçebilmeniz çok güzel. Çocuklar hakkında bir şeyler öğrenebiliyor olsanız bile, sorularınıza cevap bulabilirsin

Yorum-3

Bazı konularda, ilk kitabımdaki yansımaları, birkaç rutin bağlı kelimeleri buldum ve bana bir çözüm sunduğu izlenimi veren bölümler var, ancak daha karışıktı. Her çocuğun her çocuk eğitimi farklıdır, ancak genellikle ilk kitabı daha başarılı buldum.

Yorum-4

Kitabı okumadım, ancak genel olarak sıfat güneş yaklaşımı, çözüme göre daha çok sorunun üzerinde duruyor. Bir çözüm önerisi gibi görünen şeyler çoğunlukla suçlamalar ve ‘bunu böyle yapıyorsun, kötü anneler yapmıyorsun’. Bunun yerine, örneğin, thomas gordon’u okuyun, oketh althera’yı okuyun. Sorundan daha fazla sıkıldıysan, David yanıklarını oku. Yabacıdır, dergiye uymayan kültürlerin olduğunu söyleme. Kültürün bazı çelişkili noktaları olsa da, genel olarak insanlar sorunu çözmüşlerdir. Sorun ve sistematiği etrafında dolaşmazlar.

Devamını Oku

İyi Hissetmek pdf

Sosyal Bilim Kitapları kategorisine 3 Ocak, 2017 tarihinde eklendi, 276 defa okundu

İyi Hissetmek pdf

İşte size iyi gelecek; İlacın olmadığı diğer “dipsiz kuyularda” kendinizi anksiyete, suçluluk, karamsarlık, erteleme, düşük benlik saygısı ve depresyondan kurtarabilirsiniz! Feeling Good’de psikiyatrist David Burns, duygularınızı hareket ettirecek ve hayatınızı daha olumlu hale getirecek bilimsel test yöntemleri öneriyor.
Duygularınızda dalgalanmaların nedenlerini anlayın
Başınızdan gelen olumsuz fikirleri silin
Bir suçluluk duygusu ile başlayın
Aşkınız ve onay bağımlılığınızın tepesinden gelin
Kendine güvenini arttır
“Hiçbir şey yapmayın” ile başa çıkmak
Depresyonun acı dolu depresyondan kurtulun
“Okumak ve tekrar okumak için bir kitap!”
Los Angeles Times

İyi Hissetmek Okuyucu Yorumları

Gerçekten bir terapi kitabı. Aslında, terapi açısından avantajlı sayılabilecek bir şey vardır. Bazı şeylerden ikna oldunuz ve bazı şeyleri daha iyi anlayabilirsiniz.

Yorum-2

BDT’den haberdar oldum, bu konunun güçlendiğini ve kompleksi toplamış olduğunu söyleyebilirim. Derlemenin özetini 30 kez okumaya çalıştım. İki kere okumaya çalıştım. Dün .. hepsi bir bakıma ve vesvese ..

Yorum-3

İlk gördüğümde, sıradan gereksiz kişisel gelişim kitaplarından biri olduğunu düşündüm. Daha sonra, okuyucunun yorumlarını aradığım ve okuduğumda bir kitabın ne kadar önemli olduğunu anladım ve hemen anladı. Gerçekten harika bir kitap

Yorum-4

Harika bir kitap, ilk başladığım zaman çok ağır geldi, ama kitaplara ve tekniklerime uyguladığım zaman, herkesin okumasına gerçekten iyi geldiğini, gerçekten iyi hissettiğini gördüğünü gördüm, kesinlikle tavsiye ederim

Yorum-5

Beni değiştirecek bir kitap almayı tereddüt ettim. Bir an ev değiştirmek için bekleme, ancak en azından yarattığın bilinçle hayatına rehberlik etmek için zihniyetini değiştirmenize yardımcı olur.

Yorum-6

Psikolojide en başarılı kitaplardan biri. Depresyon nasıl, ilaç tedavisi ya da psikoterapi ile nasıl başa çıkıyor? Bu soruların cevabını vermek için harika bir kaynak ve bilimsel veriler bağlamında çok daha fazlası. Almıştım çünkü psikoloji ile ilgileniyordu ve çok memnun oldum.

Devamını Oku