"Yabancı Dil Kitapları" Kategorisi

Don Quixote pdf

Yabancı Dil Kitapları kategorisine 5 Aralık, 2016 tarihinde eklendi, 181 defa okundu

Don Quixote pdf

Don Quixote This is a series of the adventures of Don Quixote who is confused after reading many adventures stories. With his assistant Sancha Panza and his horse Rosinante they fight against windmills as if they are evil giants. Don Quixote falls in love with Dulcinea and attaccks the windmills for her. He sees her as a noble lady even though she is just a village girl. This is the story of a fanciful man who rejects realities and lives in a dream world.

Devamını Oku

Eski Yunanca – Türkçe Sözlük pdf

Yabancı Dil Kitapları kategorisine 30 Kasım, 2016 tarihinde eklendi, 258 defa okundu

Eski Yunanca – Türkçe Sözlük pdf

Bugün’e kadar Türkçe derslerinde öğrendiğimiz kadarıyla Eski yunanca Hint-Avrupa dil ailesinin üyesidir, farklı lehçelere ayrılan çok geniş bir antik dildir. Eski Yunan – Latin dilleri ve edebiyatları öğrencileri ve araştırmacılarının yanı sıra Eskiçağ Tarihi, Klasik Arkeoloji, Yunan – Latin Epigrafyası, Antik Felsefe, Çağdaş Yunanca bilim dallarında öğrenim görenler ve araştırma yapanlar için, ayrıca Hukuk, Tıp, Eczacılık, Biyoloji gibi bilim dallarının terminolojisi açısından büyük önem taşıyan Eski Yunanca’nın öğrenilmesi ve kullanılmasında sözlüklerin özel bir yeri vardır. Osmanlı Dönemi’nde Darülfünun’un eğitim programlarında yer almayan, ilk kez Cumhuriyet Dönemi’nde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öngörü, arzu ve girişimleriyle Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde, ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde öğretilmeye başlayan Eski Yunanca bugün başta Ankara, İstanbul, Ege ve Akdeniz Üniversitelerimizin Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri bölümleri olmak üzere çeşitli üniversitelerimizde zorunlu ya da seçmeli ders olarak öğretilmektedir. Eski Yunanca’nın ülkemizde yaklaşık 70 yıllık bir geçmişinin olmasına karşılık, şimdiye değin, Prof. Dr. Suat Sinanoğlu’nun 1953 yılında basılan, kelimelerin Etymonu Esas Tutularak Tertiplenen Yunanca-Türkçe Sözlük adlı, bugün tükenmiş durumdaki etimolojik sözlüğü dışında Eski Yunanca’dan Türkçe’ye bir sözlük yayımlanmamıştır. Yaklaşık 20.000 maddeden oluşan, elinizdeki Eski Yunanca-Türkçe Sözlük, yazarın İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde uzun yıllardan beri vermekte olduğu Eski Yunanca derslerinin kendisine kazandırdığı deneyimle, öncelikle öğrencilerin gereksinimleri göz önünde tutularak hazırlanmıştır. Uzun soluklu bir çalışmanın ürünü ve gerek amacı gerek kapsamıyla ülkemizde bir ilk olan Eski Yunanca-Türkçe Sözlük’ün, alanındaki büyük boşluğun doldurulmasına katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Devamını Oku

Arapça-Türkçe (Alfabetik) Türkçe-Arapça Sözlük pdf

Yabancı Dil Kitapları kategorisine 30 Kasım, 2016 tarihinde eklendi, 331 defa okundu

Arapça-Türkçe (Alfabetik) Türkçe-Arapça Sözlük pdf

Ülkemizdeki vatandaşların %90’ı müslüman olmasından dolayı arapça ile aslında yakınız fakat tek yaptığımız malesef kur’an-ı kerim’i okumak fakat anlamak gibi bir niyetimiz yok. Arapça öğrenmenmeye “Arapça Lütfen” kitabıyla başlayabilirsiniz.

Devamını Oku

Arapça Lütfen pdf

Yabancı Dil Kitapları kategorisine 30 Kasım, 2016 tarihinde eklendi, 302 defa okundu

Arapça Lütfen pdf

Ülkemizdeki vatandaşların %90’ı müslüman olmasından dolayı arapça ile aslında yakınız fakat tek yaptığımız malesef kur’an-ı kerim’i okumak fakat anlamak gibi bir niyetimiz yok. Arapça öğrenmenmeye “Arapça Lütfen” kitabıyla başlayabilirsiniz.

Arapçayı Seviyorum, Arapça öğrenmek isteyenler için yeni bir seri. Kendi kendine çalışmak isteyenler, İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile çeşitli yerlerde Arapça öğrenimi gören kursiyerler için görsel yönü ön planda ve ses destekli çalışmaya uygun hazırlandı.

M.E.B. Halk Eğitim Merkezleri Yabancı Dil Öğretimi müfredatı esas alınan eserde, günlük hayatın içinden konular, özgün alıştırmalarla desteklendi. Seri 1-Başlangıç, 2-Pratik, 3-Metin ve Gramer olmak üzere 3 kitaptan oluşuyor.

Devamını Oku